Aktualności

„Zagadki niepodległości. Escape room”

Serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z escape roomem, przygotowanym przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Fabuła gry związana jest z historią regionalną i postacią ppłka Stanisława Nilskiego-Łapińskiego, uczestnika I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. W 1920 roku mężczyzna został szefem sztabu 15 DP, a do jego zadań należało m.in. gromadzenie informacji, przewidywanie ruchów wroga i kierowanie działaniami operacyjnymi. Czytaj więcej „„Zagadki niepodległości. Escape room””

Letnia oferta edukacyjna (czerwiec-sierpień 2018)

Czytaj więcej o: Letnia oferta edukacyjna (czerwiec-sierpień 2018)

„Zagadki niepodległości” to tytuł oferty edukacyjnej Muzeum na letnie miesiące wakacyjne. Od końca czerwca do września br. zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia przygotowane w oparciu o nasze ekspozycje. Gry i zabawy dydaktyczne, dostosowane do wieku uczestników, staną się interesującym sposobem na przekazanie wiedzy, a także gwarantem dobrej zabawy i twórczego spędzenia czasu. Czytaj więcej „Letnia oferta edukacyjna (czerwiec-sierpień 2018)”

Wakacyjna oferta dla osób indywidualnych

Czytaj więcej o: Wakacyjna oferta dla osób indywidualnych

Zapraszamy na specjalną „Wakacyjną ofertę dla osób indywidualnych”

Terminarz na lipiec:
15.07 Rodzinna Niedziela – W rozpoznaniu
Wyruszającemu na zwiad żołnierzowi przydają się takie cechy jak spostrzegawczość, orientacja oraz refleks. Ważne jest też, aby umieli rozróżnić umundurowanie poszczególnych formacji. Podczas zajęć uczestnicy uchwycą różnice w wyposażeniu żołnierzy z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Ułożą magnetyczną układankę, rozpoznając ułana, artylerzystę czy legionistę. Czytaj więcej „Wakacyjna oferta dla osób indywidualnych”

Wycieczka autokarowa

Czytaj więcej o: Wycieczka autokarowa

„Szlakiem białostockich koszar”
Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza do udziału w wycieczce autokarowej słynnym Jelczem 043 zw. popularnie „ogórkiem”. Przewodnikiem będzie oficer z Podlaskiego Oddziały Straży Granicznej (ppłk SG Jan Nikołajuk), pasjonat historii, autor i współautor licznych książek i artykułów.

Czytaj więcej „Wycieczka autokarowa”

Umizgi polityków do historii. Wieczór z historią wojskową (26 czerwca)

Czytaj więcej o: Umizgi polityków do historii. Wieczór z historią wojskową (26 czerwca)

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z serii „Wieczór z historią wojskową”. Tym razem będą mogli Państwo wysłuchać wystąpienia prof. dr hab. Karola Olejnika, który wygłosi wykład pt. „Umizgi polityków do historii” na temat wykorzystywanie historii przez polityków do krótko- i długoterminowych celów politycznych. Wstęp wolny. Czytaj więcej „Umizgi polityków do historii. Wieczór z historią wojskową (26 czerwca)”

„Niepodległa to…”. Wystawa plenerowa (24 czerwca)

„Niepodległa to…” to tytuł wystawy przygotowanej przez adeptów Muzealnej Akademii. Przez kilka ostatnich miesięcy grupa młodych ludzi brała udział w zajęciach, które wprowadzały ich w kulisy pracy muzealników. W trakcie spotkań dzieci m.in. poznawały zbiory oraz znaczenie eksponatów, sposób ich katalogowania, proces tworzenia ekspozycji, rolę kustoszy, edukatorów, grafika i fotografa. Finalnym efektem cyklu warsztatów jest wystawa, w całości -od tytułu po materiały promocyjne- wymyślona i zrealizowana przez uczestników zajęć. W imieniu autorów i Muzeum Wojska w Białymstoku serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie ekspozycji, które odbędzie się 24 czerwca br. (niedziela), o godz.13:00, na Skwerze AK w Białymstoku.

Do góry