AKTUALNOŚCI

Nagranie z webinarium podsumowującego projekt

Zapraszamy do wysłuchania webinarium podsumowującego projekt „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. Koordynatorki projektu opowiadają o efektach działań projektowych oraz o specyfice pracy z osobami z autyzmem.

Więcej…

Zaproszenie na webinarium: Pakiet edukacyjny „Autyzm bliżej”

Zapraszamy do udziału w webinarium podsumowującym projekt „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. W trakcie spotkania koordynatorki projektu opowiedzą o głównych jego założeniach i uzyskanych efektach. Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia 2020 r. o godz. 12. Aby zapisać się na wydarzenie, należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej projektu www.mwb.com.pl/projektautyzm/formularz

Więcej…

Materiały filmowe

Polecamy materiały filmowe uzupełniające treści pakietu edukacyjnego. Są to instrukcje prowadzenia warsztatów według muzealnych scenariuszy, a także fragmenty ścieżki oprowadzania po wystawach stałych. Pokazane zostały zbiory znajdujące się na ekspozycjach, dzięki czemu filmy mogą być prezentowane w trakcie lekcji lub zajęć edukacyjnych.

Więcej…

Pakiet edukacyjny w drodze

Miło nam poinformować, że rozesłaliśmy 200 egzemplarzy drukowanego pakietu edukacyjnego, wydanego w ramach projektu „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. Pakiety trafią do wybranych bibliotek, instytucji kultury i szkół w całym województwie podlaskim. Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy z naszą ofertą edukacyjną do osób ze spektrum autyzmu w regionie.

Więcej…

Bezpłatny Pakiet Edukacyjny do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z treściami Pakietu Edukacyjnego przygotowanego przez zespół edukatorów Muzeum. Celem autorów było opracowanie ćwiczeń pozwalających na wykorzystanie obiektów muzealnych do pracy z osobami ze spektrum autyzmu, w zakresie edukacji historycznej, jak i kulturalnej. Scenariusze zajęć oraz materiały niezbędne do ich realizacji zostały udostępnione bezpłatnie na licencji CC-BY-NC-ND.
Więcej…

Sobotnie warsztaty dla rodzin z dziećmi z autyzmem

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach rodzinnych, przygotowanych z myślą o potrzebach dzieci z autyzmem wraz z opiekunami. Spotkania odbędą się w siedzibie Muzeum Wojska w Białymstoku przy ul. Kilińskiego 7. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są mailowo (mwilczko@mwb.com.pl) i telefonicznie (nr tel. 536 123 424). Decydować będzie kolejność zapisów. Obecność opiekunów obowiązkowa.

Terminy i tematy spotkań:

10 października 2020 r. Żołnierskie niezbędniki

17 października 2020 r. Dawny Białystok – ODWOŁANE

24 października 2020 r. Żołnierz w terenie – ODWOŁANE

Początek zajęć: godz. 11. Czas trwania: 45 minut.
Opisy warsztatów znajdują się w zakładce Oferta edukacyjna.

Warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych

Ruszyły zapisy na warsztaty edukacyjne. Zapraszamy grupy osób z autyzmem oraz grupy integracyjne. Oferta zawiera pięć tematów, opracowanych pod kątem potrzeb odbiorców. Z uwagi na remont w siedzibie Muzeum Wojska w Białymstoku, warsztaty będą się odbywać na Stadionie przy ul. Słonecznej 1. Możliwa jest także realizacja zajęć w siedzibie zamawiającego. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Więcej…