OFERTA EDUKACYJNA

 

tekst łatwy do czytania i rozumienia

 
Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza grupy zorganizowane do korzystania z oferty warsztatów edukacyjnych przygotowanych z myślą o potrzebach osób ze spektrum autyzmu. Przyjmowane są zapisy grup osób z autyzmem oraz grup integracyjnych. Działanie jest realizowane w ramach projektu „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tematy warsztatów:

O malarstwie i wojnie
Celem zajęć jest poznanie obrazów ze zbiorów Muzeum Wojska w Białymstoku poświęconych wojnie polsko-bolszewickiej, a także materiałów i przyborów malarskich. Na drodze prostych, pobudzających zmysły ćwiczeń, wyjaśnimy zagadnienia wojny, jak i samej sztuki malowania.

Kuchnia polowa
Tematyką spotkania będzie sprzęt kuchenny oraz kwestie żywienia w wojsku. Dzięki historycznym fotografiom dowiemy się, jak wojskowi jedli i jedzą. Poznamy menu żołnierza oraz przedmioty, z których korzysta przy posiłkach. Wybrane przyprawy pozwolą nam poczuć zapach wojskowych potraw.

Żołnierskie niezbędniki
Mundur i ekwipunek są podstawą sprawnego funkcjonowania żołnierza. W trakcie zajęć poznamy poszczególne części munduru, a także dotkniemy tkanin z jakich zostały uszyte. Na koniec skompletujemy żołnierski ekwipunek.

Dawny Białystok
Naszą uwagę skupimy na planie międzywojennego Białegostoku. Wspólnie rozszyfrujemy wszystkie znaki na mapie, a następnie spróbujemy zlokalizować na niej miejsca, pokazane na starych fotografiach. Zadaniem uczestników będzie wykonanie mapy miejsca, w którym najbardziej lubią spędzać czas.

Żołnierz w terenie
W trakcie spotkania przyjrzymy się różnym rodzajom krajobrazu, w jakich żołnierze realizują swoje zadania. Zadaniem uczestników będzie dobranie do scenerii lasu, łąki, gór lub miasta odpowiednich dźwięków i przedmiotów.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Odbiorcy: Wszystkie warsztaty są skierowane do trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży oraz dorosłych ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera, w tym do grup integracyjnych.
Prowadzenie: edukatorzy Muzeum Wojska w Białymstoku
Czas trwania zajęć: 45 min.
Rezerwacja: https://mwb.com.pl/rezerwacja/
Liczba uczestników: do 30 osób

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Muzeum Wojska w Białymstoku jest nieczynne dla osób zwiedzających do dn. 27 grudnia 2020 r. Realizacja warsztatów została wstrzymana.

Rezerwacja online

ikona rezerwacji