Aktualności

Test Wiedzy o Historii Białegostoku (17 lutego)

Czytaj więcej o: Test Wiedzy o Historii Białegostoku (17 lutego)

Dziękujemy uczestnikom czwartej edycji Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. W niedzielnym konkursie wzięło udział dokładnie 100 osób, a laureatem – zdobywając 34 na 40 punktów – został Pan Przemysław Bobrowski. O kolejnych miejscach na podium decydowała dogrywka; ostatecznie 2. miejsce zajął Pan Jarosław Łuszyński, a 3. Pan Rafał Kazberunk. Obaj Panowie w części zasadniczej Testu uzyskali po 33 punkty.
Czytaj więcej „Test Wiedzy o Historii Białegostoku (17 lutego)”

Internetowy system rezerwacji dla grup zorganizowanych (1 lutego br.)

Czytaj więcej o: Internetowy system rezerwacji dla grup zorganizowanych (1 lutego br.)

Od 1 lutego br.  Muzeum Wojska w Białymstoku uruchamia internetowy system rezerwacji dla grup zorganizowanych. Narzędzie pozwala w prosty i wygodny sposób wybrać temat zajęć oraz znaleźć wolny termin. Do systemu prowadzi znak graficzny przedstawiający kalendarz, znajdujący się w lewej kolumnie strony internetowej. Czytaj więcej „Internetowy system rezerwacji dla grup zorganizowanych (1 lutego br.)”

Muzeum nieczynne dla osób zwiedzających (17 lutego br.)

Szanowni Państwo, informujemy, że w najbliższą niedzielę (17 lutego br.) Muzeum Wojska w Białymstoku jest nieczynne dla osób zwiedzających. Tego dnia pracujemy dla Was przy organizacji czwartej edycji „Testu Wiedzy o Historii Białegostoku”, który odbędzie się w Sali Kina Forum BOK (ul. Legionowa 5). Za ewentualną konieczność zmiany planów przepraszamy.

Rusza nabór do kolejnej edycji Muzealnej Akademii (11 lutego)

Czytaj więcej o: Rusza nabór do kolejnej edycji Muzealnej Akademii (11 lutego)

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Muzealnej Akademii. Nabór uczestników rusza 11 lutego br. W tym roku młodzi adepci wczują się w rolę edukatorów oraz animatorów kultury, zapoznają się z ich pracą, warsztatem i wykorzystywanymi metodami. Ich przewodnikami będą doświadczeni pracownicy Muzeum oraz zaproszeni goście m.in. Renata Dymna, reżyserka teatralna, dziennikarka, dyrektor Teatru Tema(t) w Warszawie oraz Beata Frankowska, opowiadaczka, współzałożycielka Stowarzyszenia Grupa Studnia O. Czytaj więcej „Rusza nabór do kolejnej edycji Muzealnej Akademii (11 lutego)”

Rodzinna Niedziela. W przestworzach (3 lutego br.)

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Rodzinnej Niedzieli. Podczas zajęć odpowiemy na pytania, czy balony mogły zostać użyte w celach militarnych i do jakich zakątków świata Polacy potrafili na nich dolecieć. Uczestnicy poznają dzieje międzywojennego polskiego spadochroniarstwa oraz odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób wojsko wpływało na jego rozwój. Na zakończenie zajęć zorganizujemy wyścigi balonowe, czyli muzealną wersję Pucharu Gordona Bennetta. Czytaj więcej „Rodzinna Niedziela. W przestworzach (3 lutego br.)”

Do góry