Aktualności

Letnia oferta edukacyjna (czerwiec-sierpień 2018)

Czytaj więcej o: Letnia oferta edukacyjna (czerwiec-sierpień 2018)

„Zagadki niepodległości” to tytuł oferty edukacyjnej Muzeum na letnie miesiące wakacyjne. Od końca czerwca do września br. zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia przygotowane w oparciu o nasze ekspozycje. Gry i zabawy dydaktyczne, dostosowane do wieku uczestników, staną się interesującym sposobem na przekazanie wiedzy, a także gwarantem dobrej zabawy i twórczego spędzenia czasu. Czytaj więcej „Letnia oferta edukacyjna (czerwiec-sierpień 2018)”

„Zagadki niepodległości. Escape room” (22 czerwca)

Czytaj więcej o: „Zagadki niepodległości. Escape room” (22 czerwca)

Serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z escape roomem, przygotowanym przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Fabuła gry związana jest z historią regionalną i postacią ppłka Stanisława Nilskiego-Łapińskiego, uczestnika I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. W 1920 roku mężczyzna został szefem sztabu 15 DP, a do jego zadań należało m.in. gromadzenie informacji, przewidywanie ruchów wroga i kierowanie działaniami operacyjnymi. Czytaj więcej „„Zagadki niepodległości. Escape room” (22 czerwca)”

„Odkrywamy magazyn”. Wycieczka zabytkowym autobusem (16 czerwca)

Czytaj więcej o: „Odkrywamy magazyn”. Wycieczka zabytkowym autobusem (16 czerwca)

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę autokarową z przewodnikiem na ul. Octową w Białymstoku, gdzie w muzealnych magazynach zaprezentowany zostanie ciężki sprzęt wojskowy (m.in. 45 mm armata ppanc. wz.37, wyrzutnia BM-13 (ZIS 151) tzw. „katiusza”, samochód terenowy GAZ 69A, kuchnia polowa wz.320/51). Miejsce zbiórki: Plac Jana Pawła II (parking) w Białymstoku, godz. 11:00. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy w kasie Muzeum (ul. Kilińskiego 7, wtorek-niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (85 741 64 49).

 

„Niedziela będzie dla nas”. Zwiedzanie z przewodnikiem (10 czerwca)

W kolejną wolną od handlu niedzielę (10 czerwca br.) zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty specjalnej Muzeum. W ramach cyklu „Niedziela będzie dla nas”, o godzinie 13.00, tego dnia, w poznawaniu ekspozycji osobom zwiedzającym pomagał będzie muzealny przewodnik. Wstęp zgodnie z cennikiem Muzeum.

Zbiórka Fotografii Harcerskich

Czytaj więcej o: Zbiórka Fotografii Harcerskich

Zbiórka fotografii harcerskich!
Zapraszamy obecnych i byłych harcerzy do współtworzenia pamiątkowej wystawy fotograficznej, przygotowywanej na 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego. Wszystkich chętnych, którzy posiadają zdjęcia z czasów harcerskich i chcą udostępnić nam ich kopie elektroniczne, zapraszamy do swojej siedziby przy ul. Kilińskiego. Czytaj więcej „Zbiórka Fotografii Harcerskich”

Do góry