Aktualności

Zmiany na ekspozycji stałej (20 sierpnia-15 września)

Czytaj więcej o: Zmiany na ekspozycji stałej (20 sierpnia-15 września)

Informujemy, że z uwagi na prace remontowe, w dniach 20 sierpnia-15 września br. sala ekspozycyjna „Przeciw dwóm wrogom” będzie nieczynna dla zwiedzających. Za ewentualne utrudnienia i konieczność zmiany planów przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia pozostałych wystaw Muzeum

Otwarcie wystawy „100 lat ZHP w fotografii”

Czytaj więcej o: Otwarcie wystawy „100 lat ZHP w fotografii”

W 2018 roku obchodzimy stulecie powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Z tej okazji Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza obecnych, byłych harcerzy i wszystkich sympatyków harcerstwa do obejrzenia pamiątkowej, wielkoformatowej wystawy fotograficznej, na Skwerze Armii Krajowej. Jest to niesamowita okazja do odnowienia wspomnień z młodości, spotkania znajomych, pokazania kawałka własnej historii dzieciom, a nawet wnukom. Ekspozycja pokazuje jak zmieniały się mundury i zwyczaje harcerskich obozów przez 100 lat.

Czytaj więcej „Otwarcie wystawy „100 lat ZHP w fotografii””

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kilińskiego (15 września)

Szanowni Państwo, informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym na ulicy Kilińskiego, które związane będą z „Weekendem w Muzeum Wojska w Białymstoku”. W sobotę, 15 września br., w godz. 7:00-18:00 ulica będzie zamknięta. Za ewentualne utrudnienia i konieczność zmiany planów przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Promocja książki „Basi i Krzysia podróże w czasie” (15 września)

Czytaj więcej o: Promocja książki „Basi i Krzysia podróże w czasie” (15 września)
Spotkanie z Urszulą Ziober (tekst) i Barbarą Bielawiec (ilustracje), autorkami książki „Basi i Krzysia podróże w czasie”, to okazja by poznać i otrzymać najnowsze wydawnictwo Muzeum. Kierowana do najmłodszych publikacja opowiada historię dzieci, które zwiedzając Muzeum Wojska w Białymstoku trafiają na tajemniczego przewodnika. Razem z nim cofają się w odległe czasy, poznają wybrane momenty z dziejów Polski, dowiadują się czym jest patriotyzm. Do książki dołączony został audiobook wraz z wersją z audiodeskrypcją przeznaczoną dla osób niewidomych i niedowidzących.

Czytaj więcej „Promocja książki „Basi i Krzysia podróże w czasie” (15 września)”

Do góry