Otwarcie sezonu w Centrum Edukacji Muzeum Wojska (16 września)

Po przerwie wakacyjnej wracają zajęcia w Centrum Edukacji MWB przy ul. Sienkiewicza 26. To przestrzeń, gdzie w atmosferze bajkowego zamku, rycerzy, królów i księżniczek, prowadzimy spotkania dla najmłodszych zwiedzających. W najbliższą sobotę (16 września) zapraszamy na zajęcia „Tarcza doda Ci odwagi” oraz „Kolorowe szkiełka”.

godz. 10:00-11:30 „Tarcza doda Ci odwagi”
Spotkanie dla dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami. Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w rolę rycerza, poznają jego wyposażenie, zadania jakie miał do wykonania oraz spróbują swoich sił w turnieju rycerskim. Na zakończenie wszyscy zaprojektują i wykonają swoje kolorowe tarcze.
12:00-13:30 „Kolorowe szkiełka”
Spotkanie dla dzieci w wieku 7-12 lat. Witraże chociaż znane już w starożytności, dopiero w średniowieczu znalazły swoje zastosowanie. Kolorowymi szkiełkami wypełniano okna, głównie w świątyniach. W trakcie warsztatów przyjrzymy się ferii barw i kompozycji witraży oraz stworzymy własne dzieła z wizerunkami rycerzy.
Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7) oraz telefonicznie (85 741 64 49). Decydować będzie kolejność zapisów. Koszt uczestnictwa w zajęciach: 10 zł/os.