„Patrioci? Naturalnie!”

Ruszył projekt „Patrioci? Naturalnie!”
Jak być patriotą w dzisiejszych czasach? Naturalnie, czyli dbając o środowisko ojczyzny. Recepta wydaje się dość prosta, wystarczy: segregować śmieci, oszczędzać wodę czy kupować z głową. Wiemy to wszyscy, czasami brakuje nam jednak konsekwencji. Dlatego zapraszamy do dołączenia do grupy „Patrioci? Naturalnie!” na Facebooku.

Celem powstałej społeczności jest pokazanie jak bardzo przeszkadzają nam zaśmiecone skwery, ulice, lasy. Sprzątamy zaśmiecone miejsca, na grupie umieszczamy zdjęcia sprzed i po sprzątnięciu. W tym miejscu publikowane są także informacje nt. stanu środowiska ojczystej, zalecenia jak zachowywać się w przyrodzie by jej nie szkodzić czy inspiracje jak być eko w życiu codziennym.
Inicjatywa jest wyjątkowa, bo odbywa się w partnerstwie trzech białostockich instytucji: Muzeum Wojska, Galerii Arsenał oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Pomimo różnych obszarów działania instytucje te zawarły porozumienie mające na celu budowanie postaw patriotyzmu ekologicznego. Projekt został objęty patronatem Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
W ramach projektu planowane są także: piknik ekologiczny na koniec wakacji oraz konkurs „Przyrodnicze symbole mojej ojczyzny” dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szczegóły już wkrótce! Finał projektu odbędzie się w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada 2021 r.