Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. MS „Piłsudski” przypływa do Białegostoku! (4-6 grudnia br.)

Fundacja Koncept Kultura oraz Muzeum Wojska w Białymstoku zapraszają w wirtualną podróż na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR widzowie odbędą niezapomniany rejs po Atlantyku oraz zanurzą się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. W dniach 4-6 grudnia br., w godzinach 12:00-20:00, na chętnych którzy będą chcieli odbyć podróż, czekać będzie 15 obrotowych  foteli wyposażonych w urządzenia VR oraz zawsze uśmiechnięta załoga. Na bezpłatne pokazy zapraszamy widzów powyżej 12 roku życia. Aby mieć pewność, że nie zabraknie miejsc, lepiej dokonać rezerwacji pod adresem:

Rezerwacja dla zwiedzających indywidualnie

Rezerwacja dla grup zorganizowanych

Czym jest Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”?

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której popularyzujemy historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality. Zabieramy widzów w wirtualną podróż w głąb polskiej historii, udowodniając, że może być ona fascynującą przygodą!

Dlaczego MS „Piłsudski”?

MS „Piłsudski” był wyjątkowy, na jego bazie można opowiedzieć historię odradzającej się
po 123 latach zaborów Polski. Statek nazywany był pływającą ambasadą polskiej kultury – jego wystrój, meble, dzieła sztuki, a nawet popielniczki i karty dań, zaprojektowali znani polscy artyści
i architekci. Narodził się dzięki wywalczonej przez Polskę niepodległości, uzyskaniu dostępu do morza i budowie portu w Gdyni. Przestał istnieć wraz z niepodległą Polską w 1939 r., tuż po wybuchu II wojny światowej, kiedy to wpłynął na niemiecką minę morską.

Takich lekcji historii chcemy!

Formuła projektu przypada do gustu szczególnie młodym ludziom. Immersyjny charakter spektaklu, specjalne zadania, gry i scenariusz lekcji pozwalają im wielozmysłowo odbierać wydarzenia historyczne sprzed 100 lat.  Taka nauka z wykorzystaniem technologii i emocji jest o wiele skuteczniejsza i atrakcyjna dla młodego pokolenia, wychowanego na nowoczesnych mediach. Dlatego Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” podróżuje po Polsce i świecie popularyzując innowacyjne sposoby nauczania w szkołach i instytucjach kultury. Młodzież, która już brała udział w projekcie zgodnie twierdzi: „takich lekcji historii chcemy!”

Londyn, Chicago, Osaka, Cannes

Projekt prezentowany był we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Wielkiej Brytanii, USA oraz Japonii, gdzie spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem międzynarodowej publiczności. W Osace pokazy projektu stanowiły oprawę dla wpłynięcia do portu żaglowca „Dar Młodzieży”, który odbywał Rejs Niepodległości dookoła świata w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projekt otrzymał nagrodę Filmteractive Market Award 2018 podczas Filmteractive Festival, czego owocem były jego pokazy przed międzynarodową publicznością na targach MIPTV w Cannes w kwietniu 2019 r.

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!