Webinarium. Pakiet edukacyjny „Autyzm bliżej” (16.12.2020 r, godz.12:00)

Zapraszamy do udziału w webinarium podsumowującym projekt „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. W trakcie spotkania koordynatorki działania przypomną jego założenia, przedstawią uzyskane efekty oraz zaprezentują wyjątkowe wydawnictwo – pakiet edukacyjny ze scenariuszami zajęć, dedykowanych osobom ze spektrum autyzmu. Proponowane warsztaty, zbudowane wokół muzealnych wystaw, dostarczają efektywne i atrakcyjne rozwiązania w zakresie edukacji historycznej i kulturalnej.

Pakiet skierowany jest do wszystkich, którzy na co dzień pracują z osobami z autyzmem, w szczególności rodziców, nauczycieli oraz edukatorów w instytucjach kultury. Uzupełnieniem całego zestawu są dodatkowe treści (m.in. filmy, materiały szkoleniowe) udostępnione na stronie projektu: www.mwb.com.pl/projektautyzm

Miło jest nam również poinformować, że 200 egz. wydrukowanego pakietu edukacyjnego, wydanego w ramach projektu, wysłaliśmy do wybranych bibliotek, instytucji kultury i szkół w województwie podlaskim. Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy z naszą ofertą edukacyjną do osób z autyzmem w regionie.

Informacje dodatkowe:

Udział w webinarium jest bezpłatny, osoby zainteresowane prosimy o zapisy przez formularz dostępny na stronie projektu. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale Muzeum Wojska w Białymstoku na YouTube.

Partnerzy i patroni medialni:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kultura Dostępna, Krajowe Towarzystwo Autyzmu – KTA. Oddział Białystok, Integracja, PolskiAutyzm.pl, Polskie Radio Białystok, BiałystokOnline.pl, portal niepelnosprawni.pl. Projekt „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem” jest realizowany w ramach programu Kultura Dostępna. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.