Nabór uczestników projektu „Ambasadorowie. Film kręcą w Muzeum” (5-17 maja br.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym „Ambasadorowie. Film kręcą w Muzeum”. Działanie, do którego nabór zaczyna się 5 maja br., adresowane jest do dzieci z rodzin wielokulturowych.

W czasie trwania projektu wezmą one udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez muzealników i zaproszonych gości m.in. Julitę Charytoniuk, Justynę Godlewską-Kruczkowskią, Anush Antonynan i Julitę Grabowską. Finałem będzie wspólnie zrealizowany film, przy którym pomoże Piotr Ejsmont.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię Polski oraz wielokulturowe Podlasie. W sposób nietypowy – poza wystawami i eksponatami, również przez śpiew, tradycyjne gry, zabawy i smaki. Zajęcia odbywać się będą od 22 maja do 27 czerwca br. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisywać można się osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7) lub mailowo. Skan uzupełnionego i podpisanego przez opiekuna prawnego oświadczenia należy przesłać na adres: tmisarko@mwb.com.pl.

Koordynatorką działania jest Teresa Przepieść-Misarko. Prowadzący:

Julita Charytoniuk  – kulturoznawczyni, pedagożka, wokalistka-śpiewaczka, instruktorka rękodzieła artystycznego, uczestniczka i koordynatorka projektów muzycznych oraz ekspedycji badawczych na terenie Podlasia i Polesia (ukraińskiego i białoruskiego), założycielka i kierownik muzyczny grupy Południce, wykonującej tradycyjne pieśni polskie i ukraińskie.

Justyna Godlewska-Kruczkowska – aktorka, logopeda, pedagog , współorganizatorka Pracowni Teatralnej. Ponad 20 lat na scenie i 60 ról w spektaklach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Anush Antonynan – z pochodzenia Ormianka, kulturoznawca, magister obrony i ochrony narodowej. Przez wiele lat była asystentką rodzin cudzoziemskich w Fundacji Dialog. Brała udział w projektach  edukacyjno-kulturowych. Jest mediatorem rodzinnym oraz doradcą zawodowym. Do niedawna prowadziła restaurację Smaki Kaukazu w Białymstoku. Jest szczęśliwą matką dwóch córek oraz sumienną i obywatelką  RP.

Julita Grabowska pedagog, kulturoznawca, prywatnie związana z Teatrem Temat w Warszawie z którym wystąpiła na festiwalu Terra Incognita w Petersburgu, autorka licznych projektów edukacyjnych realizowanych w Muzeum Wojska w Białymstoku. Szczęśliwa mama półrocznego szkraba.

Piotr Ejsmont – fotograf, filmowiec, kierownik produkcji filmowej. Uczeń Pana Wiktora Wołkowa. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.

Regulamin

Oświadczenie

Harmonogram zajęć