„Zagadki niepodległości” to tytuł oferty edukacyjnej Muzeum na letnie miesiące wakacyjne. Od końca czerwca do września br. zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia przygotowane w oparciu o nasze ekspozycje. Gry i zabawy dydaktyczne, dostosowane do wieku uczestników, staną się interesującym sposobem na przekazanie wiedzy, a także gwarantem dobrej zabawy i twórczego spędzenia czasu.
I. Odkryj kartę
Wojskowość powiązana jest z myśleniem strategicznym, czyli umiejętnością dojścia do określonego celu za pomocą swojego potencjału. W trakcie zajęć uczestnicy poznają ciekawostki historyczne, które będą mogli wykorzystać podczas gry planszowej. Dzieci wcielą się w ważne postacie związane z okresem odzyskania niepodległości i rozwiążą zadania przed nimi postawione.
II. W rozpoznaniu
Wyruszającemu na zwiad żołnierzowi przydają się takie cechy jak spostrzegawczość, orientacja oraz refleks. Ważne jest też, aby umieli rozróżnić umundurowanie poszczególnych formacji. Podczas zajęć uczestnicy uchwycą różnice w wyposażeniu żołnierzy z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Ułożą magnetyczną układankę, rozpoznając ułana, artylerzystę czy legionistę.
III. Lokalni patrioci
Czy wiesz kim był Stanisław „Nilski” Łapiński? Skąd pochodził i czym zasłynął? W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z jego historią oraz innych bohaterów związanych z naszym regionem. Następnie postarają się przyporządkować znanych i zasłużonych Polaków do miejsca ich pochodzenia, tworząc
w ten sposób „patriotyczną mapę Polski”.
IV. „Czworobój międzywojenny”
Czym jest „czworobój”? To zbiór dyscyplin sportowych polegających na prostych czynnościach dających dużo zabawy i uśmiechu. Uczestnicy dowiedzą się jakie rozgrywki odbywały się w koszarach, aby następnie samemu się z nimi zmierzyć. Wygrywa osoba, która najszybciej wykona zadania, dobrze się przy tym bawiąc.
Grupa wiekowa: 6-14 lat
Maksymalna liczba uczestników – 30 os.
Czas: 60 min
Cena: 5zł/os.
/mkoz/