Wystawa Michała Zielińskiego „Zaangażowani” (od 12 listopada br.)

Powiększ obrazZieliński, zaangażowani, wystawa
Zapraszamy do zobaczenia wystawy Michała Zielińskiego pt. „Zaangażowani”. Ekspozycja prezentowana będzie na białostockim Placu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie  w dniach 12 listopada – 15 grudnia br.

 Michał Zieliński: „Lata szkoleń na poligonach i doskonalenia rzemiosła wojskowego we własnym zakresie. Tysiące godzin spędzone w rozłące z rodziną, często w trudnych warunkach oraz ograniczoną możliwością odpoczynku. Misje zagraniczne, gdzie umiejętności weryfikują warunki bojowe. Tak można żyć tylko z pasją i wiarą w sens tego, co się robi. Żołnierze zawodowi nie kończą służby po 8 godzinach pracy, wychodząc za bramę jednostki. Pozostają zaangażowani”.
Michał Zieliński (ur. 1989 w Krakowie) – dziennikarz i fotograf. Od 2014 jako współpracownik Wojskowego Instytutu Wydawniczego dokumentuje ćwiczenia oraz misje, w których biorą udział polscy żołnierze. W tym czasie fotografował m.in. operatorów sił specjalnych oraz pilotów myśliwskich walczących z tzw. Państwem Islamskim. Na co dzień zajmuje się problematyką społeczną Bliskiego Wschodu i Afryki. Relacjonował konflikty zbrojne w Palestynie, na Ukrainie, w Syrii oraz w Iraku, a także kryzysy humanitarne w Libanie, Birmie i Tanzanii.
Kuratorem ekspozycji jest Artur Reszko.