Warsztaty fotografii ulicznej z Michałem Zielińskim (27 listopada br.)

Powiększ obrazBaner zapowiadający warsztaty fotografii ulicznej z Michałem Zielińskim, na zdjęciu kobieta idąca ulica, w czerwonym, wyróżniającym się szalu

Osoby w wieku 15+ zapraszamy na warsztaty fotografii ulicznej, prowadzone przez Michała Zielińskiego. Autor wystawy „Zaangażowani” podzieli się swoimi doświadczeniami i inspiracjami, a następnie wyruszy z uczestnikami na ekspedycję po Białymstoku. Tam spróbują spojrzeć inaczej na miasto, znaleźć najciekawsze kadry i odpowiedni moment oraz przekonają się, że do zrobienia fascynującego zdjęcia wystarczy również smartfonowy aparat.

Warsztaty odbędą się w sobotę 27 listopada br., w godzinach 10:00-15:00. Zbiórka uczestników w budynku Muzeum Wojska w Białymstoku, przy ul. Kilińskiego 7. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia przyjmujemy w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9.30 – 17.00) oraz telefonicznie (85 741 64 49), decydować będzie kolejność zapisów.

Zdjęcie autorstwa Michała Zielińskiego, zapowiadające warsztaty fotografii ulicznej organizowane przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Na zdjęciu kobieta w Syrii, niosąca materace,w tle zniszczony piętrowy budynek mieszkalny.
Fot. Michał Zieliński

Michał Zieliński (ur. 1989 w Krakowie) – dziennikarz i fotograf. Od 2014 jako współpracownik Wojskowego Instytutu Wydawniczego dokumentuje ćwiczenia oraz misje, w których biorą udział polscy żołnierze. W tym czasie fotografował m.in. operatorów sił specjalnych oraz pilotów myśliwskich walczących z tzw. Państwem Islamskim. Na co dzień zajmuje się problematyką społeczną Bliskiego Wschodu i Afryki. Relacjonował konflikty zbrojne w Palestynie, na Ukrainie, w Syrii oraz w Iraku, a także kryzysy humanitarne w Libanie, Birmie i Tanzanii.

Fotografia użyta na grafice: Michał Zieliński