„W białostockim labiryncie (…)”. Spektakl Grupy Studnia O. (22 czerwca)

Powiększ obraz

Zapraszamy na spektakl „W białostockim labiryncie. Opowieści wielokulturowego miasta” przygotowany przez Grupę Studnia O. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 czerwca br., o godz. 20.00, w Parku Militarnym przy ul. Węglowej 3A.

Beata Frankowska: Zapraszamy na wędrówkę w głąb labiryntu wyobraźni i pamięci, po mieście-palimpseście, w czasie i przestrzeni. Wspomnienia z dzieciństwa u białostockiej babci, snute przez poetę i performera Tristana Koreckiego, przeplatają się z opowieściami i pieśniami z różnych tradycji – żydowskiej, białoruskiej, ukraińskiej, tatarskiej – które zostawiły tu swój ślad. Być może na naszej drodze spotkamy Izabellę Branicką przechadzającą się w pałacowym ogrodzie i zamyślonego Ludwika Zamenhofa w binoklach. Posłuchamy opowieści nie tylko o ludziach, ale też o tutejszych zwierzętach, roślinach i drzewach, które – jak u Owidiusza – podlegają     ciągłym przemianom.

Opowieści osobiste, historyczne, tradycyjne – Beata Frankowska, Tristan Korecki, Muzyka (akordeon, śpiew) – Robert Lipka. Spektakl dla osób dorosłych i młodzieży w wieku 15+. Czas trwania: 90 minut. Miejsce: Park Militarny, ul. Węglowa 3, Białystok. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne, nr tel. 85 7416-449.

Stowarzyszenie Grupa Studnia O. to pierwsze w Polsce stowarzyszenie opowiadaczy, działające od roku 1997. Źródłem ich opowieści jest bogata i różnorodna tradycja literatury ustnej: bajki i baśnie, mity i eposy z różnych kultur a także historie autorskie. Sztukę opowiadania traktują jako indywidualną twórczość artystyczną, inspirowaną tradycją, lecz wpisującą się w kontekst współczesności.