Rodzinna Niedziela. „Sanitariuszem być” (6 lutego br.)

Powiększ obraz

W ramach cyklu Rodzinnych Niedziel zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi ratownik medyczny Andrzej Rydzewski. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat (z opiekunami).

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wcielą się w rolę ratowników, nauczą się opatrywać lekkie urazy, zakładać opatrunki oraz temblaki. Poprzez zabawy na fantomie będą ćwiczyć prawidłowo wykonywany masaż serca. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzyma odznakę dzielnego ratownika.

Andrzej Rydzewski jest ratownikiem medycznym, pracuje w zespołach transportu sanitarnego i medycznego, oraz bierze udział w zabezpieczeniach medycznych. Wielokrotnie uczestniczył m.in. w zabezpieczeniach uroczystości miejskich i wydarzeń sportowych.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat (z opiekunami) rozpoczną się o godz. 11:00. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem telefonu +48 85 741 64 49 lub osobiście w siedzibie Muzeum przy ulicy Kilińskiego 7 w Białymstoku. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Cena 5 zł od osoby.