Pakiet edukacyjny „Akcja Zima” do pobrania

Zapraszamy do pobrania najnowszych pakietów edukacyjnych, opracowanych przez Edukatorów Muzeum Wojska w Białymstoku, w ramach „Akcji Zima”.

Naszym celem było opracowanie rozwiązań edukacyjnych, pozwalających na twórcze wykorzystanie obiektów muzealnych do pracy z dziećmi w wieku 5-6 lat. W skład pakietu wchodzą trzy scenariusze zajęć oraz materiały pomocnicze do ich przeprowadzenia. Dzięki takiej formule możliwe jest ich wykorzystanie w każdym miejscu, w szkole, w bibliotece czy w domu. Publikacja jest dostępna bezpłatnie na wolnej licencji CC.

„Akcja Zima” jest nowym projektem Muzeum Wojska w Białymstoku. Niestety, tegoroczna sytuacja epidemiczna nie pozwoliła nam na organizację zaplanowanych zajęć stacjonarnie w naszym Muzeum przy ulicy Kilińskiego. Niemniej uznaliśmy, że opracowane materiały będą stanowić interesujące wsparcie dydaktyczne dla placówek edukacyjnych i nauczycieli grup przedszkolnych, dlatego też dzielimy się nimi z Państwem.

Zachęcamy do dokumentowania fotograficznego zajęć i udostępniania zdjęć w Państwa mediach społecznościowych. Wierzymy, że tego typu działanie przełoży się na promowanie wartościowych treści i spowoduje dotarcie do jeszcze większej grupy odbiorców.

Pakiet do pobrania:
Pakiet edukacyjny
Załączniki do pakietu