Otwarte mistrzostwa Białegostoku w grze w Dubblet (6 czerwca br.)

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w OTWARTYCH MISTRZOSTWA BIAŁEGOSTOKU w grze w Dubblet. Turniej odbędzie się w niedzielę, 6 czerwca br., od godz. 10:00

Dubblet jest grą karcianą. Zasady rozgrywki są bardzo proste i już po chwili każde dziecko zrozumie mechanikę rozgrywki. Podczas rozgrywki wszystkie karty rozdaje się graczom, a ostatnią z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno, wskazują palcem i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą. Wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się kart.
Dla uczestników przewidziano upominki, możliwość darmowego zwiedzenia wystaw i zakupu specjalnych, promocyjnych pakietów gadżetów.
Zapisy na mistrzostwa prowadzone są telefonicznie pod numerem +48 85 741 64 49 lub osobiście w siedzibie Muzeum przy ulicy Kilińskiego 7 w Białymstoku. Ze względu na ograniczenia epidemiczne, limit uczestników zawodów wynosi 32 osoby.
/mkoz/