Muzealne Zrób to sam – teatrzyk kukiełkowy

W ramach naszego piątkowego cyklu „Zrób to sam”, tym razem zapraszamy do wykonania historycznego, teatrzyku kukiełkowego.

Gdy myślimy czasach średniowiecza, to wyobrażamy sobie posępne mury wielkich zamków, z wysokimi wieżami, fosą i zwodzonym mostem. W świecie tym występują dzielni rycerze, piękne księżniczki i sprawiedliwi królowie. Rycerze mają na sobie zbroje, dobywają miecza i stają w obronie słabszych i niewiast. Postępują według kodeksu honorowego i robią wszystko by nie splamić swojego honoru. W baśniach walczą ze smokami, ratując z opresji nie tylko wybranki serca, ale całe królestwa.

Jak zrealizować ten świat w domowym zaciszu? Na początek pobierzcie gotową makietę z tego wpisu i wydrukujcie na drukarce. To ostatni etap, kiedy potrzebujecie komputera!

1. Przyklejcie kartkę na gruby karton. Wasze postacie będą bardziej stabilne.
2. Wytnijcie je po zaznaczonych liniach. Razem z zaznaczonymi kółeczkami. Tamtędy będą wystawać ich „nogi”.
3. Weźcie farby, kredki lub flamastry i ubierzcie w barwy swoich bohaterów. To jak będą teraz wyglądać zależy tylko od Was!
4. Po pokolorowaniu, możecie udekorować postaci bibułą, kolorowym papierem lub piórkami. Wszystko zależ tylko od Waszej kreatywności!
5. Kiedy postaci są gotowe, przełóżcie palce przez dziurki i naklejcie na nie nogi postaci. Do przytwierdzenia nóg możecie użyć plasteliny lub taśmy dwustronnie klejącej.
6. Gratulacje! Teraz Wasi bohaterowie ożyją!

Życzymy dobrej zabawy 😀

Instrukcja wykonania teatrzyku krok po kroku

postacie teatrzyku do wycięcia