Konferencja on-line: „Edukacja z dystansem – czyli nowe oblicza działalności muzealnej” (21 listopada)

Powiększ obraz

Zapraszamy do udziału w III Konferencji Edukacyjnej, przygotowanej przez Galerię im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Muzeum jest jednym z partnerów wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 21 listopada br. Temat tegorocznej edycji to „Edukacja z dystansem – czyli nowe oblicza działalności muzealnej”.

Pandemia COVID-19 oraz czasowe zamknięcie instytucji kultury wymogły na placówkach zmianę dotychczasowej formuły działalności na rzecz pracy zdalnej. W tym okresie wiele ośrodków kultury – w tym również muzea i galerie z Białegostoku oraz regionu – przygotowały programy uczestnictwa w kulturze z wykorzystaniem narzędzi on-line. Umożliwiły one m.in. wirtualne zwiedzanie wystawy czy też udział w wydarzeniach edukacyjnych, w tym w warsztatach i lekcjach muzealnych bez konieczności wychodzenia z domu. Część z tych działań, po ponownym otwarciu instytucji, została włączona do stałej oferty kulturalnej, co z kolei stworzyło nowe perspektywy uczestnictwa w kulturze. Przygotowane w ramach konferencji prelekcje i warsztaty dadzą okazję poznania narzędzi, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie podstawy programowej w szkołach podstawowych i średnich.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, rejestracja do dnia 18 listopada br. Szczegółowy program i więcej informacji na stronie: https://tiny.pl/7nr2f