Jeden dzień z Marszałkiem Piłsudskim (Rodzinna Niedziela)

Powiększ obraz

Kim był Marszałek Józef Piłsudski, jak wyglądał, z czego zasłynął, dlaczego jest tak ważną postacią w historii Polski, to tylko niektóre z pytań na które odpowiedź otrzymają uczestnicy warsztatów. Jednak to nie wszystko, postaramy się wam dostarczyć więcej ciekawostek. Opowiemy jakie niesamowite „żywe” prezenty otrzymywał Marszałek od swoich żołnierzy na imieniny, jakie owady hodował, jak nazywali się jego czworonożni przyjaciele, w co bawiły się jego córki oraz w jakich okolicznościach Józef Piłsudski zamieszkał w Milusinie. Na koniec zaś uczestnicy stworzą komiks pt. „Jeden dzień z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

26.11.2017 o godzinie 13:00-14:30

Informacje dodatkowe: Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami. Autorką scenariusza zajęć i animatorką jest Katarzyna Radziwiłko. Wstęp płatny 5 zł/ os. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (85 741 64 49).
Biogram edukatorki: Katarzyna Radziwiłko- historyk,archeolog, animator kultury, muzealnik, pracownik Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk oraz edukator muzealny. Koordynatorka projektów edukacyjnych z zakresu popularyzacji historii i archeologii w kraju i za granicą. Wielokrotna stypendystka grantów badawczych a także realizatorka projektów edukacyjnych.