Aktualności

Spacer historyczny „Losy żołnierzy podczas walk o Białystok” (8 sierpnia br.)

Czytaj więcej o: Spacer historyczny „Losy żołnierzy podczas walk o Białystok” (8 sierpnia br.)

W najbliższą sobotę, 8 sierpnia br., zapraszamy na spacer historyczny pt. „Losy żołnierzy podczas walk o Białystok”. Zaczynamy o godz. 11:00, przy pomniku ofiar mordu bolszewickiego w 1920 roku (ul. gen. Maczka, w sąsiedztwie wiaduktu linii kolejowej). Wstęp wolny Czytaj więcej „Spacer historyczny „Losy żołnierzy podczas walk o Białystok” (8 sierpnia br.)”

Konkurs literacki

Czytaj więcej o: Konkurs literacki

Tegoroczne wakacje przebiegają pod hasłem „Zwierzęta w wojsku”, w związku z tym przygotowaliśmy dla Was kolejny wakacyjny konkurs! Zadanie jest proste, piszecie krótkie opowiadanie o Waszym ulubionym zwierzęciu, które mogło występować w wojsku i przynosicie do Muzeum. Jakie to zwierzę i co robiło w wojsku? Tu się liczy Wasza wyobraźnia. Jeżeli nie macie pomysłu od razu, zastanówcie się chwilę, może widzieliście kiedyś film na ten temat? Czytaliście książkę bądź widzieliście zdjęcia? A może rodzice Wam podpowiedzą?
 

Czytaj więcej „Konkurs literacki”

Nowe muzealne gadżety w sklepie

Czytaj więcej o: Nowe muzealne gadżety w sklepie

Szanowni Państwo, w naszej ofercie pojawiły się zupełnie nowe muzealne gadżety, wśród nich gra Dublet, stylowy kubek z motywem kamuflażu czy zmywalne tatuaże. Wszystkie gadżety i można obejrzeć w zakładce „Sklep”. Od teraz możecie Państwo nie tylko kupić je w budynku przy ul. Kilińskiego, ale również zamówić, podobnie jak wydawnictwa, przez internet pisząc na adres e-mail: sklep@mwb.com.pl

Warsztaty rodzinne

Czytaj więcej o: Warsztaty rodzinne

Serdecznie zapraszamy na warsztaty rodzinne „Odwracamy kota ogonem”. Na zajęciach obejrzymy wystawę czasową „Zwierzęta w wojsku” oraz poznamy historię najbardziej znanych zwierząt, które służyły w polskim wojsku. Wspólnie omówimy także zasady postępowania z domowymi pupilami.
Wiek uczestników: 6–12 lat. Cena biletu: 5 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – piątek, godz. 9.30 – 17.00, sobota – niedziela, godz.12:00 – 20:00 ) oraz telefonicznie (85 741 64 49).

Warsztaty rodzinne

Czytaj więcej o: Warsztaty rodzinne
Serdecznie zapraszamy na warsztaty rodzinne „Mityczne istoty”. Zajęcia zabierają dzieci do świata wierzeń starożytnych Greków. Przez ich pryzmat uczestnicy poznają kulturę będącą jednym ze źródeł europejskiej tożsamości. Warsztaty położą nacisk na rozwój spostrzegawczości, orientacji w przestrzeni oraz kreatywności połączonej z odrobiną rywalizacji.
Wiek uczestników: 6–12 lat. Cena biletu: 5 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona.Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – piątek, godz. 9.30 – 17.00, sobota – niedziela, godz.12:00 – 20:00 ) oraz telefonicznie (85 741 64 49).

Do góry