Aktualności

Święto Ulicy Jana Kilińskiego (24 maja)

Czytaj więcej o: Święto Ulicy Jana Kilińskiego (24 maja)
Szanowni Państwo, przypadające w najbliższą niedzielę „urodziny” najładniejszej ulicy w mieście spędzimy z Wami online. Zapraszamy na facebookowe profile Muzeum i zaprzyjaźnionych miejskich instytucji kultury (Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku), gdzie przez cały dzień będą pojawiać się kolejne niespodzianki. Zaczynamy o godz. 11:00 transmisją rozmowy, w trakcie której dyrektorzy Robert Sadowski, Wojciech Bokłago i Jolanta Szczygieł przybliżą m.in. historię ul. Kilińskiego.

Czytaj więcej „Święto Ulicy Jana Kilińskiego (24 maja)”

Wystawa: „Dzieci białostockie” pod Nowogrodem

Szanowni Państwo, „<Dzieci białostockie> pod Nowogrodem” to tytuł naszej wystawy czasowej, której uroczyste otwarcie miało nastąpić 28 marca 2020 roku. Ze względu na pandemię koronowirusa i stanowiący odpowiedź na nią czas społecznej kwarantanny, wernisaż został odwołany. Niemniej mamy nadzieję, że już niedługo sytuacja pozwoli na otwarcie muzeów i będziemy mogli pokazać Wam efekty naszej pracy. Jej zapowiedź stanowi udostępniony materiał.

 

Czytaj więcej „Wystawa: „Dzieci białostockie” pod Nowogrodem”

Konkurs – winda

Muzeum Wojska w Białymstoku ogłasza konkurs na stworzenie koncepcji windy dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy projektowej (koncepcyjnej), która będzie mogła zostać wykorzystana przez Organizatora do stworzenia projektu architektonicznego i wykonawczego oraz realizacji windy dla osób z niepełnosprawnością ruchową w budynku Muzeum Wojska w Białymstoku. Konkurs skierowany jest do studentów kierunku Architektura i Urbanistyka na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej i innych wydziałów architektury w Polsce.

Czytaj więcej „Konkurs – winda”

Do góry