Aktualności

Ferie zimowe 2020 – „Zwycięskie miasta”

Czytaj więcej o: Ferie zimowe 2020 – „Zwycięskie miasta”

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z oferty edukacyjnej Muzeum, przygotowanej specjalnie na najbliższe ferie zimowe.

W związku z przypadającą w 2020 roku setną rocznicą warszawskiej wiktorii wiodącym tematem zajęć będzie wojna polsko-bolszewicka. Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć uczestnikom bohaterów tej wojny z Józefem Piłsudskim na czele. Nie zabraknie również najważniejszego wydarzenia w naszej lokalnej historii tego okresu, czyli bitwy białostockiej. Ponadto wyruszymy w muzealną podróż z Warszawy do Białegostoku, wykonamy wyjątkowe żołnierskie nakrycie głowy, a nawet poznamy warsztat pracy aktora i reżysera, by właściwie oddać atmosferę wydarzeń sprzed równo wieku.

Tematy oraz opisy zajęć dostępne są pod adresem:

https://mwb.com.pl/mwb2017/oferta/edukacja/ferie-zimowe/

Czytaj więcej „Ferie zimowe 2020 – „Zwycięskie miasta””

Promocja książki pt. „Granatowi żołnierze (…)” (31 stycznia 2020 roku)

Czytaj więcej o: Promocja książki pt. „Granatowi żołnierze (…)” (31 stycznia 2020 roku)

Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszej pozycji z oferty wydawniczej Muzeum Wojska w Białymstoku pt. „<Granatowi> żołnierze. Album biograficzno-fotograficzny
funkcjonariuszy Policji Państwowej woj. białostockiego 1919-1939″. Spotkanie odbędzie się w piątek, 31 stycznia br., o godz. 13:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Kilińskiego 7. Wstęp wolny. Czytaj więcej „Promocja książki pt. „Granatowi żołnierze (…)” (31 stycznia 2020 roku)”

Dzień Babci i Dziadka w Muzeum

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w Muzeum

Razem z uczestnikami muzealnego projektu „Świetlica wielopokoleniowa” serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków wraz z Wnukami do wspólnego świętowania w Muzeum Wojska!

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy „Muzealny Quiz Wiedzy”, który będzie okazją do poznania wielu ciekawostek o Muzeum, „Fotograficzne atelier”, gdzie uczestnicy otrzymają pamiątkowe plakaty ze swoim zdjęciem, czy też „Kącik Życzeń”, gdzie będzie można wykonać wyjątkowe karty z życzeniami i wręczyć Babciom oraz Dziadkom.

Wstęp wolny, zapraszamy w godz. 13:00-15:00.

 

Rodzinne warsztaty

Czytaj więcej o: Rodzinne warsztaty

Zapraszamy serdecznie na rodzinne warsztaty „Klockologia”, które przygotowaliśmy z okazji ferii zimowych 2020. 25 stycznia (sobota) spotykamy się w Muzeum Wojska, by z kilku tysięcy drewnianych klocków zbudować zwycięskie miasta i miasteczka. Warsztaty poprowadzą animatorzy z firmy Klockologia.pl
Na zakończenie to właśnie oni zaprezentują swoje umiejętności i zbudują drewniane miasto. Wstęp wolny, zapraszamy dzieci wraz z rodzicami w godz. 10:00-15:00.

Zmiana godzin pracy

W najbliższy poniedziałek (6 stycznia) Muzeum Wojska w Białymstoku jest nieczynne. Osoby zwiedzające zapraszamy już od wtorku w godz. 9:30-17:00. Ostatnie wejście o godz. 16:30.

Zmiana godzin pracy (31 grudnia 2019)

Szanowni Państwo, w dniu 31 grudnia 2019 roku (wtorek) Muzeum Wojska w Białymstoku jest czynne do godziny 12:00. Za ewentualne utrudnienia i konieczność zmiany planów przepraszamy.

Do góry