Aktualności

„Wieczór z historią wojskową”. Spotkanie z Jarosławem Strenkowskim (26 marca)

Czytaj więcej o: „Wieczór z historią wojskową”. Spotkanie z Jarosławem Strenkowskim (26 marca)

Serdecznie zapraszany na kolejny „Wieczór z historią wojskową”. Już 26 marca 2019 r. gościem Muzeum będzie Jarosław Strenkowski – Kierownik Zambrowskiej Izby Historycznej, który opowie o przygotowaniach i pracach ekshumacyjnych szczątków dwóch oficerów 18. Dywizji Piechoty poległych w 1939 r. Wstęp wolny Czytaj więcej „„Wieczór z historią wojskową”. Spotkanie z Jarosławem Strenkowskim (26 marca)”

Muzealny Plac Zabaw – „Przygoda z archeologią” (23 marca)

Czytaj więcej o: Muzealny Plac Zabaw – „Przygoda z archeologią” (23 marca)

Chyba większość z nas marzyła o tym, aby na chwilę stać się prawdziwym Indiana Jones, przeżywać przygody i odnajdywać skarby. Taką możliwość będą mieli uczestnicy zajęć, którzy dowiedzą się, na czym polega praca archeologa, w jaki sposób i dlaczego zabytki trafiają do muzeum oraz jak należy z nimi postępować. Czytaj więcej „Muzealny Plac Zabaw – „Przygoda z archeologią” (23 marca)”

„Imieniny Marszałka”. Rodzinny weekend w Muzeum Wojska w Białymstoku (16-17 marca br.)

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Weekend w Muzeum Wojska w Białymstoku. Już w najbliższą sobotę i niedzielę (16-17 marca br.) wspólnie będziemy celebrować „Imieniny Marszałka”. Wydarzenie nawiązuje do okresu międzywojennego, kiedy dzień imienin Józefa Piłsudskiego urósł do rangi wielkiego święta. W trakcie weekendu dla naszych gości przygotowaliśmy szczególne atrakcje m.in. spacer historyczny ulicami miasta, warsztaty dla dzieci i rodziców, fotograficzne atelier, wystawę, promocję książki. Na wszystkie wydarzenie wstęp wolny. Szczegółowy program: Czytaj więcej „„Imieniny Marszałka”. Rodzinny weekend w Muzeum Wojska w Białymstoku (16-17 marca br.)”

Sympozjum popularnonaukowe – „Kresowe historie”

Serdecznie zapraszamy na sympozjum popularnonaukowe „Kresowe historie”, organizowane w ramach obchodów XX Dni Kultury Kresowej. Wydarzenie przygotowane jest wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna oraz Towarzystwem Miłośników Sztuki, Kresów i Dziejów Ojczystych. W programie sympozjum trzy wystąpienia:

1) Józef Waczyński, „Karol Brzostowski – wojskowy, reformator, twórca Rzeczypospolitej Sztabińskiej”
2) Marek Gajewski, „Policyjni braci – Bronisław i Wiktor Ludwikowscy”
3) Edward Ciesnowski, „Chłopcy znad Berezyny”

Spotkanie odbędzie się w Sali Rycerskiej Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 7, 12.03.2019 r. (wtorek) o godz. 17.00. Wstęp wolny

Muzealny Plac Zabaw. „Parowozem w niepodległość” (9 marca)

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Muzealnego Placu Zabaw. Zajęcia stanowią część oferty edukacyjnej, towarzyszącej najnowszej ekspozycji Muzeum „Pierwsze lata niepodległości-Białystok”. Jak wyglądał dworzec kolejowy w mieście po odzyskaniu niepodległości przed stu laty, a jak wygląda dziś? Dlaczego żołnierze niemieccy wyjeżdżali z dworca w Białymstoku, a żołnierze polscy przyjeżdżali? Poza poznaniem odpowiedzi na podobne pytania uczestnicy poznają również budowę lokomotywy parowej i cechy różniące ją od współczesnego pociągu. Podsumowaniem warsztatów będzie własnoręczna budowa  kolejki z lokomotywą, wagonami, torem oraz dworcem kolejowym, zdobionym biało-czerwonymi flagami. Czytaj więcej „Muzealny Plac Zabaw. „Parowozem w niepodległość” (9 marca)”

Do góry