Aktualności

„Movember”. Listopadowy look dla zdrowia! (listopad 2018)

Czytaj więcej o: „Movember”. Listopadowy look dla zdrowia! (listopad 2018)

Przez cały listopad na ekspozycji stałej Muzeum można spotkać kilkunastu wąsaczy.  Nie da ich się nie zauważyć, ich wąsy są dostatecznie wielkie, kolorowe i obciachowe by zwrócić uwagę zwiedzających. Mamy nadzieję, że staną się okazją do rozmowy o Movemberze, akcji przypominającej mężczyznom o profilaktycznych badaniach, mogących uratować ich przed nowotworem

Czytaj więcej „„Movember”. Listopadowy look dla zdrowia! (listopad 2018)”

11 listopada w Muzeum Wojska w Białymstoku

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że z propozycji przygotowanych przez Muzeum specjalnie na dzień 11 listopada, skorzystały 1984 osoby. Dziękujemy, że stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zdecydowaliście się świętować również z nami.

 

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada)

Szanowni Państwo, w dniu 11 listopada br. (niedziela), w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, pracujemy dla Was w godzinach 9:30-17:00. Tego dnia wstęp do Muzeum jest bezpłatny. Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach.

Dzień później (poniedziałek, 12 listopada br.), Muzeum jest nieczynne.

Spacer historyczny: „Wyzwolony Białystok – spacerkiem po białostockich ulicach” (11 listopada)

Dokładnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości zapraszamy na spacer historyczny z muzealnymi przewodnikami. To doskonała okazja by na popularne miejsce związane z dziejami Polski i Białegostoku, spojrzeć zupełnie z innej strony. Miejscem zbiórki jest Muzeum Wojska w Białymstoku, wymarsz punktualnie o godz.13:00, a trasa wyprawy prowadzić będzie ulicami: Kilińskiego, Legionową, Liniarskiego, Marjańskiego, 11 listopada, Rondo Katyńskie, pomnik „Inki”. Czas trwania marszu to ok. 60 minut

Rodzinna Niedziela. O czym pisały gazety? (11 listopada)

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Rodzinnej Niedzieli. W trakcie zajęć, przygotowanych specjalnie w nawiązaniu do setnej rocznicą odzyskania niepodległości, uczestnicy zwiedzą z przewodnikiem wystawę stałą „Między dwiema wojnami”, a następnie własnoręcznie przygotują gazetę („Kuryer Muzealny”) datowaną na 11 listopada 1918 roku. Czytaj więcej „Rodzinna Niedziela. O czym pisały gazety? (11 listopada)”

Do góry