ZAPROSZENIE NA WEBINARIUM: PAKIET EDUKACYJNY „AUTYZM BLIŻEJ”

Zapraszamy do udziału w webinarium podsumowującym projekt „Autyzm bliżej. Dostosowanie oferty edukacyjnej i kulturalnej Muzeum Wojska w Białymstoku do potrzeb osób z autyzmem”. W trakcie spotkania koordynatorki projektu opowiedzą o głównych jego założeniach i uzyskanych efektach. Głównym tematem będzie opublikowany pakiet edukacyjny „Autyzm bliżej”, zawierający scenariusze zajęć edukacyjnych, opracowane z myślą o osobach ze spektrum autyzmu. Zostały one oparte o treści muzealnych wystaw. Celem autorów było dostarczenie efektywnych i atrakcyjnych rozwiązań edukacyjnych w zakresie edukacji historycznej i kulturalnej. Pakiet skierowany jest do wszystkich, którzy na co dzień pracują z osobami z autyzmem, w szczególności rodziców, nauczycieli oraz edukatorów w instytucjach kultury. Na stronie projektu udostępnione zostały także materiały filmowe uzupełniające treści pakietu. Są to instrukcje prowadzenia wybranych scenariuszy oraz fragmenty oprowadzania po muzealnych wystawach. Podczas webinarium zostanie omówiona nie tylko konstrukcja pakietu oraz możliwości korzystania z jego zawartości, podane zostaną także wskazówki do prowadzenia zajęć dla osób z autyzmem.

Dla kogo to webinarium?
Wydarzenie jest dedykowane przede wszystkim nauczycielom i terapeutom, którzy chcą poznać proponowane przez nas materiały edukacyjne. Zapraszamy kolegów z instytucji kultury czy bibliotek, którzy chcą wymienić swoje opinie i doświadczenia. Będzie nam milo gościć rodziców, którzy są zainteresowani materiałami do pracy indywidualnej z dzieckiem w domu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w pracy z osobami z autyzmem, nie tylko w zakresie edukacji historycznej czy kulturalnej.

Webinarium odbędzie się 16 grudnia 2020 r. o godz. 12. Aby zapisać się na wydarzenie, należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej projektu www.mwb.com.pl/projektautyzm/formularz

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale Muzeum Wojska w Białymstoku na youtube.com.
Pakiet edukacyjny oraz materiały pomocnicze są dostępne na stronie: www.mwb.com.pl/projektautyzm

Udział bezpłatny.