Znane są już wyniki w konkursie pod nazwą „PODLASKI LAUR MUZEALNY 2020”

Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Oddziału Podlaskiego SMP uprzejmie informuje, że w dniu 25 listopada 2021 r. w siedzibie Muzeum Wojska w Białymstoku odbyło się posiedzenie specjalnej komisji, która dokonała zliczenia punktowanej oceny zgłoszeń, przesłanej pocztą elektroniczną przez członków Jury konkursu pod nazwą „Podlaski Laur Muzealny 2020”. W związku z trwającą nadal pandemią COVID-19 oraz niemożliwością zorganizowania formalnych obrad Jury Zarząd Oddziału Podlaskiego SMP postanowił przeprowadzić je za pomocą łączy internetowych. Wszystkie nadesłane zgłoszenia, razem z dołączonymi do nich załącznikami, zostały udostępnione do indywidualnego zapoznania się z nimi przez członków Jury, w ściśle określonym dla nich terminie – od 8 do 19 listopada 2021 r. (włącznie). Każdy z jurorów poproszony został o dokonanie punktowanej oceny każdego ze zgłoszeń do 19 grudnia 2021 r. (do godz. 15.30), gdzie 1 punkt stanowił najniższą skalą oceny, a liczba 10 punktów maksymalną. Na podstawie przesłanych w terminie dwunastu kart z indywidualną oceną wszystkich członków Jury, komisja zliczyła dwukrotnie przesłaną punktację, stwierdzając niniejszym, że w konkursie „Podlaski Laur Muzealny 2020”:

Nagrodę główną w kategorii wystawienniczej otrzymali:

Jerzy Siemaszko, Renata Maskowicz-Sikorowska i Kazimierz Sobecki z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, za wystawę czasową „Jaćwieskie eldorado”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 105 punktów.

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii konkursowej przyznano dla:

Magdaleny Muskały, Marty Piszczatowskiej, Katarzyny Szarejko, Łukasza Baranowskiego i Dominika Klucznika z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, za wystawę plenerową „Od Akademii Lekarskiej do Uniwersytetu Medycznego. Dziedzictwo medyczne w Białymstoku”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 92 punkty.

 

Nagrodę główną w kategorii „Wydarzenie pozawystawiennicze” otrzymali:

Magdalena Wołowska-Rusińska, Krzysztof Skłodowski i Renata Jacewicz z Muzeum Okręgowego w Suwałkach, za projekcję filmową „Trzy stulecia Suwałk”, która w 120 punktowej skali ocen zdobyła łącznie 113 punktów.

Specjalne wyróżnienie w tej kategorii konkursowej przyznano dla:

Kornelii Piaseckiej i Aleksandra Piaseckiego z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, za wydarzenie pn. „Weryfikacja terenowa kompleksu osadniczego w Grodzisku, gmina Suchowola (stan 1 i 2)”, które w 120 punktowej skali ocen zdobyło łącznie 99 punktów.
– Magdaleny Muskały, Marty Piszczatowskiej, Katarzyny Szarejko, Łukasza Baranowskiego i Dominika Klucznika z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, za wydarzenie pn. „Aula Nobilum Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku czyli dawny pokój królewski w Pałacu Branickich. Prace rewitalizacyjne i aranżacyjne”, które w 120 punktowej skali ocen zdobyło łącznie 93 punkty.

Nagrodę główną w kategorii „Wydawnictwo” otrzymał:

Jarosław Strenkowski z Regionalnej Izby Historycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, za wydawnictwo pn. „Bitwa o Zambrów. Walki odwrotowe 18. Dywizji Piechoty w dniu 11 września 1939 r.”, które w 120 punktowej skali ocen zdobyło łącznie 101 punktów.

Specjalne wyróżnienia w tej kategorii konkursowej przyznano dla:

Marcina Kozińskiego z Muzeum Wojska w Białymstoku, za wydawnictwo pn. „Wspomnienia Józefa Kowalczuka, żołnierza 3. Dywizji Strzelców Karpackich”, które w 120 punktowej skali ocen zdobyło łącznie 99 punktów.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu pod nazwą „Podlaski Laur Muzealny”.

Zarząd Oddziału Podlaskiego SMP