Dni Miasta Białegostoku


Szczegóły wydarzenia


Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, przygotowanych przez nas w Dni Miasta Białegostoku. Państwa uwadze polecamy szczególne piknik z Branickim i grę miejską, które odbędą się w niedzielę, 23 czerwca. Przypominamy również, że w tym czasie wstęp na wszystkie ekspozycje Muzeum jest wolny. Program szczegółowy:

23 czerwca 2019 r.
12:00-15:00 Piknik z Branickim na Skwerze Armii Krajowej (vis a vis Muzeum Wojska w Białymstoku), w programie m.in. gry, zabawy i warsztaty plastyczne: „Gryf – herb rodu Branickich”, „En face Jana i Izabeli Branickich” oraz rodzinny quiz wiedzy;
12:00-14:30 Gra miejska „Śladami Jana Klemensa Branickiego” (start na Skwerze Armii Krajowej, kolejne punkty to m.in. stary kościół farny, podziemia Pałacu Branickich, wystawa „W kręgu Branickich” w Muzeum Podlaskim). Partnerami działania jest PTTK Białystok, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Archidiecezja Białostocka. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w kasie Muzeum lub pod numerem tel. 85 741 64 49.
Przez cały weekend 21-23 czerwca wstęp na wszystkie ekspozycje jest wolny.