Bezpłatny rodzinny weekend w „Escape room”

Powiększ obraz

Szczegóły wydarzenia

  • Data:

Bezpłatny rodzinny weekend w „Escape room” w Muzeum Wojska w Białymstoku.

Serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z escape roomem, przygotowanym przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Fabuła gry związana jest z historią regionalną i postacią ppłka Stanisława Nilskiego-Łapińskiego, uczestnika I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. W 1920 roku mężczyzna został szefem sztabu 15 DP, a do jego zadań należało m.in. gromadzenie informacji, przewidywanie ruchów wroga i kierowanie działaniami operacyjnymi. Gra toczy się w czasach I wojny światowej. W wojskowej ziemiance znajdują się plany w których sztabowcy przewiedzieli ruchy wroga. Jeżeli poprawnie odczytasz zaszyfrowane wiadomości i wydostaniesz się z pokoju, przekazując dowódcom informacje. Czas start!
***
Escape room to gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Jej idea powstała ponad 30 lat temu, kiedy grupa informatyków, przygotowując serię zagadek, chciała zainteresować swoim wynalazkiem większą grupę ludzi. Z czasem zasady gry ewaluowały – uczestnicy zostali umieszczeni w zamkniętym pokoju, dodano elementy sprawnościowe, wprowadzono limity czasowe na wykonanie zadania.
***
Uwagi:
– Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 85 74 76 449 bądź osobista w siedzibie Muzeum.
-Gra przeznaczona jest dla osób które ukończyły 18 lat, bądź młodszych z pozwoleniem rodzica/opiekuna prawnego (dokument do pobrania z regulaminem na stronie mwb.com.pl)
– Gra toczy się w godzinach pracy Muzeum i trwa do 60 min.

Zagadki niepodległości. Escape room
22 czerwca – 3 września 2018 r.
Sala Wystaw Czasowych MWB
ul. Kilińskiego 7