Premiera komiksu „Ostatni Prezydent. Gawęda o Ryszardzie Kaczorowskim” (21 listopada)

Szanowni Państwo, z radością informujemy, że możemy przedstawić już nasze najnowsze wydawnictwo „Ostatni Prezydent. Gawęda o Ryszardzie Kaczorowskim”. Komiks, którego bohaterem jest ostatni prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie i Honorowy Obywatel Miasta Białegostoku, zaprezentowali na konferencji prasowej Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Rafał Rudnicki i Dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Książka przygotowana została przez duet autorów: Witolda Tkaczyka (scenariusz) i Katarzynę Babis (projekt okładki i rysunki), konsultacją historyczną służył prof. senior Uniwersytetu w Białymstoku dr hab Adam Czesław Dobroński. Całość prac odbyła się na podstawie tekstów historycznych i materiałów ikonograficznych przekazanych przez MWB.
Licząca 44 strony graficzna opowieść „[…] przedstawia wybrane, najistotniejsze wydarzenia z życia Prezydenta […]. Narracja rozpoczyna się w Białymstoku w pierwszych latach II RP, prowadzi przez wybuch II wojny światowej, okupację sowiecką i Sybir, Środkowy Wschód oraz Monte Cassino aż do Londynu”. Komiks wydany został w nakładzie 1000 egzemplarzy. Część z nich będzie bezpłatnie dystrybuowana podczas promocji w dniu 25 listopada br.(Kino Forum, godz.17:00), a pozostałe będą nagrodami w przygotowywanych przez instytucję konkursach.