Niedziele będą dla nas. Rodzinne warsztaty edukacyjne (29 września)

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat na nowy cykl warsztatów historycznych. Zajęcia zostaną poświęcone dziejom Białegostoku oraz zagadnieniom związanym z patriotyzmem. Spotkania odbywać się będą w niedziele o godz. 13.00 i potrwają 60 minut. Pierwsze warsztaty już w ten weekend, 29 września. Temat zajęć: „Białystok – miasto wielu narodów”.

Jacek Hryniewicki: „Na przestrzeni lat Podlasie zamieszkiwane było przez ludzi różnych narodowości. Wpływało to także na skład jednostek wojskowych stacjonujących w Białymstoku. Widzialną manifestacją tego zróżnicowania była różnorodność mundurów wojskowych, jakie można było zobaczyć w przestrzeni publicznej. Podczas zajęć przejdziemy szlakiem ulic Białegostoku i odtworzymy ich historyczne nazwy w językach dawnych mieszkańców naszego miasta”.
Liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność zapisów. Cena biletu wynosi 5 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmujemy w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, godz. 9.30 – 17.00) oraz telefonicznie (85 741 64 49).