Świetlica wielopokoleniowa. Nabór uczestników (23-30 września)

Powiększ obraz

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Świetlicy Wielopokoleniowej. Nabór rusza 23 września br. Celem działania jest przeprowadzenie warsztatów na których uczestnicy poznają lokalną historię, tradycję i obyczaje budując przy tym relacje między pokoleniami. Nasi goście będą mieli okazję wymienić się umiejętnościami, doświadczeniami w oparciu o pracę ze wspomnieniami, historią oraz działaniami wokół nowych technologii. Ich przewodnikami będą m.in. fotograf Andrzej Górski, blogerka Anna Kraśnicka, artystka Małgorzata Mróz.

 

Julita Grabowska (współkoordynatorka programu): „Podczas  pierwszych spotkań warsztatowych fotograf Andrzej Górski zapozna uczestników z techniką kolodionu, czyli dawnej fotografii. Na kolejnych będą mieli okazję poznać warsztat pracy blogerki i przewodniczki PTTK Anny Kraśnickiej, który porównają z pisanymi w przeszłości pamiętnikami, uzupełniając tym samym swoją wiedzę o historii regionalnej”.

Teresa Przepieść-Misarko: „Uczestnicy projektu wezmą również udział w warsztatach z rękodzieła ludowego Małgorzaty Mróz, na których własnoręcznie ozdobią  i zaprojektują torby, które mogą być dobrym pomysłem na przedświąteczny prezent”.

W ramach zakończenia projektu rodziny wielopokoleniowe przygotują i poprowadzą wydarzenie z okazji Święta Babci i Dziadka w Muzeum Wojska w Białymstoku. Uczestnikom projektu zostaną wręczone dyplomy oraz zostanie wydany album, przedstawiający fotorelacje z przebiegu projektu.

Nabór uczestników: 23- 30 września 2019 roku

Czas trwania projektu: 12.10.2019- 23.01.2020 (5 spotkań)

Wiek uczestników: Rodziny wielopokoleniowe bez ograniczeń wiekowych.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy osobiście w kasie Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. Kilińskiego 7.

Regulamin projektu

Załącznik 1: Oświadczenie opiekuna

Załącznik 2: Oświadczenie uczestnika