Wakacyjna oferta dla osób indywidualnych

Powiększ obraz

Zapraszamy na specjalną „Wakacyjną ofertę dla osób indywidualnych”

Terminarz na lipiec:
15.07 Rodzinna Niedziela – W rozpoznaniu
Wyruszającemu na zwiad żołnierzowi przydają się takie cechy jak spostrzegawczość, orientacja oraz refleks. Ważne jest też, aby umieli rozróżnić umundurowanie poszczególnych formacji. Podczas zajęć uczestnicy uchwycą różnice w wyposażeniu żołnierzy z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Ułożą magnetyczną układankę, rozpoznając ułana, artylerzystę czy legionistę.

19.07 Muzealny Czwartek – „Czworobój międzywojenny”
Czym jest „czwórbój”? To zbiór dyscyplin sportowych polegających na prostych czynnościach, dających dużo zabawy i uśmiechu. Uczestnicy dowiedzą się jakie rozgrywki odbywały się w koszarach, aby następnie samemu się z nimi zmierzyć. Wygrywa osoba, która najszybciej wykona zadania, dobrze się przy tym bawiąc.

21.07 Muzealny Plac Zabaw – Odkryj Kartę
Wojskowość powiązana jest z myśleniem strategicznym, czyli umiejętnością dojścia do określonego celu za pomocą swojego potencjału. W trakcie zajęć uczestnicy poznają ciekawostki historyczne, które będą mogli wykorzystać podczas gry planszowej. Dzieci wcielą się w ważne postacie związane z okresem odzyskania niepodległości i rozwiążą zadania przed nimi postawione.

28.07 Muzealny Plac Zabaw – Lokalni patrioci
Czy wiesz kim był Stanisław „Nilski” Łapiński? Skąd pochodził i czym zasłynął? W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z historią bohaterów związanych z naszym regionem. Następnie postarają się przyporządkować znanych i zasłużonych Polaków do miejsca ich pochodzenia, tworząc w ten sposób „patriotyczną mapę Polski”.

Oferta na sierpień pojawi się wkrótce.

Informacje dodatkowe:
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-13 lat. Wstęp płatny 5 zł/ os. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9:30-17:00) i telefonicznie (85 741 64 49).