„Zagadki niepodległości. Escape room”

Serdecznie zapraszamy do zmierzenia się z escape roomem, przygotowanym przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Fabuła gry związana jest z historią regionalną i postacią ppłka Stanisława Nilskiego-Łapińskiego, uczestnika I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej. W 1920 roku mężczyzna został szefem sztabu 15 DP, a do jego zadań należało m.in. gromadzenie informacji, przewidywanie ruchów wroga i kierowanie działaniami operacyjnymi.

Gra toczy się w czasach I wojny światowej. W wojskowej ziemiance znajdują się plany w których sztabowcy przewiedzieli ruchy wroga. Jeżeli poprawnie odczytasz zaszyfrowane wiadomości i wydostaniesz się z pokoju, bitwa zakończy się wygraną. Czas start!

Escape room to gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Jej idea powstała ponad 30 lat temu, kiedy grupa informatyków, przygotowując serię zagadek, chciała zainteresować swoim wynalazkiem większą grupę ludzi. Z czasem zasady gry ewaluowały – uczestnicy zostali umieszczeni w zamkniętym pokoju, dodano elementy sprawnościowe, wprowadzono limity czasowe na wykonanie zadania.

Uwagi: