Konferencja „Pierwsze dni niepodległości” (14-16 marca)

Muzeum Wojska w Białymstoku i Muzeum Podlaskie w Białymstoku, włączając się w ogólnopolskie obchody odzyskania niepodległości, pragną zaprosić Państwa na konferencję naukową pt. „Pierwsze dni niepodległości”, która odbędzie się w Białymstoku w dniach 14–16 marca 2018 r.

Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie dotyczące postawy i oczekiwań społeczeństwa, mechanizmów przejmowania władzy oraz wątków wojskowych. Szczególnie zależy nam na kompleksowym ukazaniu regionalnych różnic w drogach do odzyskania niepodległości.
Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi 14 marca br. o godzinie 16.00 w Sali „Złotej” Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (Ratusz). W jego trakcie wykłady wprowadzające wygłoszą prof. dr hab. Norbert Kasparek, prof. dr hab. Grzegorz Nowik oraz prof. dr hab. Karol Olejnik.
15 marca obrady będą kontynuowane w Sali „Złotej” Muzeum Podlaskiego, natomiast 16 marca przeniosą się do Sali „Rycerskiej” Muzeum Wojska w Białymstoku. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo w materiałach do pobrania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w obradach.

Do pobrania:

Zaproszenie

Program konferencji

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym marszałka województwa podlaskiego oraz prezydenta miasta Białegostoku.

Patroni honorowi

logo patronów honorowych

Patroni medialni

Telewizja BiałystokRadio BiałystokHistmag.orgKurier PorannyDzieje.pl