Spotkanie z fotoreporterem Maciejem Jeziorkiem

Powiększ obraz

15 grudnia 2017 r. godzina 17:00

Sala Rycerska Muzeum Wojska w Białymstoku
ul. Kilińskiego 7

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Maciejem Jeziorkiem, które odbędzie się w najbliższy piątek (15 grudnia), w Sali Rycerskiej Muzeum Wojska w Białymstoku (ul. Kilińskiego 7), o godz. 17. Rozmowę poprowadzi Jerzy Hungendorfer.  Działanie towarzyszy wystawie „Gerald Howson – bardzo polska sprawa”.

Maciej Jeziorek: „Dobre zdjęcie powinno być o czymś. Cenię fotografię dokumentalną i reporterską. Zdjęcia, które mają tylko wartość estetyczną niezbyt na mnie działają. Dookoła jest pełno ciekawych tematów związanych z ludźmi i kulturą. Warto je podejmować (…)
Podróż jest wpisana w istotę fotografii. Przecież zaczęło się od pokazywania innych kultur, ludzi i krajobrazów, które fotograf gdzieś uwiecznił i na negatywach przywiózł. Fotografując podróżujemy także w głąb siebie. Reagujemy aparatem na to, co się w naszym wnętrzu dzieje, co nas wzrusza, zachwyca ale i drażni, a nawet gniewa. Fotografia to też podróż w czasie. Proszę zauważyć jak często pokazujemy komuś zdjęcie mówiąc ‚zobacz jak to kiedyś wyglądało'” (cyt. za www.swiatobrazu.pl)

Maciej Jeziorek (ur. 1973), współzałożyciel i członek agencji Napo Images; absolwent studiów teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i Studium Fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Jurija Gagarina w Warszawie. Uczestnik Credit Suisse Masterclass for Photojournalists from East-Central Europe, Budapeszt 2004. Pracował dla „Tygodnika Solidarność”, „Życia Warszawy”, dzienników „Życie” i „Polska”. Od roku 2002 współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Wielokrotnie nagradzany na konkursach fotografii prasowej: Polska Fotografia Prasowa, Newsreportaż, Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo. Członek Press Club Polska. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012).