Muzealna Brygada – Zadanie 12

Powiększ obrazdzieci przy gablocie muzealnej

Zadanie 12

Zrób zdjęcie (może być fotografia zrobiona telefonem) w jaki sposób obchodzisz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja, przyjdź do Muzeum i pochwal się fotografiami.

Powodzenia!

Czas na realizację zadania: 2.05– 7.05

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na grę „Muzealna Brygada”. Poprzez zadania dzieci zapoznają się z historią Białegostoku i regionu oraz historią wojskowości.

Przez 15 tygodni uczestników czekają określone czasem do wykonania zadania, za które można otrzymać punkty. Dołączyłeś do gry później? Wyjeżdżasz na święta do rodziny? Zachorowałeś? Nic straconego! Przez cały czas można wykonać zadania dodatkowe. Na aktywnych uczestników czekają nagrody! Rozstrzygnięcie gry i wręczenie nagród laureatom odbędzie się  1 czerwca 2017 r. podczas finałowego spotkania członków „Muzealnej Brygady”.

Chcąc zostać członkiem „Muzealnej Brygady” należy dostarczyć do Muzeum wypełnione przez opiekuna prawnego  oświadczenie i odebrać swoją „Kartę wojskową” do zbierania punktów. Uczestnicy po wcześniejszym okazaniu karty w punkcie kasowym mogą bezpłatnie zwiedzać ekspozycje Muzeum do dnia zakończenia gry. Zgłoszenia przyjmujemy od 14 lutego 2017r. Do gry można dołączyć przez cały okres jej trwania.

Zadania dodatkowe można wykonywać przez cały okres gry:

  • Przyjdź na wydarzenie organizowane przez Muzeum np. Noc Muzeów, Święto Ulicy Kilińskiego, otwarcie wystawy czasowej, warsztaty, zajęcia edukacyjne – do uzyskania max. 5 pkt (za każde wydarzenie 1 pkt).
  • Zachęć koleżankę/kolegę do uczestnictwie w grze – do uzyskania max. 2 pkt (1 pkt za każdego kolejnego uczestnika gry).
  • Zrób plakat, który zachęci inne dzieci do obejrzenia wystaw Muzeum Wojska w Białymstoku – do uzyskania max. 1 pkt.
  • Porozmawiaj ze swoimi dziadkami/starszymi sąsiadami na temat ich dzieciństwa. Jak wyglądało? Spisz relacje/nagraj i zrób zdjęcie z rozmówcą – do uzyskania max. 2 pkt (1 pkt za jedną relację).

Każde wykonanie zadania należy przedstawić pracownikowi Muzeum.