Unity Web Player | Ścieżki3Dostępu

Loader

Trwa ładowanie Ścieżki3Dostępu...

prezydent_gal1 prezydent_gal2 prezydent_gal3
dworzec_gal1 dworzec_gal2 dworzec_gal3
rynek_gal1 rynek_gal2 rynek_gal3
ritz_gal1 ritz_gal2 ritz_gal3

Muzeum Wojska w Białymstoku
Anna Danilewicz, Marcin Koziński (autorzy i koordynatorzy projektu"S3D")
Mirosław Myszkiewicz (grafika), Szczepan Skibicki (zdjęcia)

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej
dr Adam Jakimowicz, dr hab. Aleksander Asanowicz (opieka merytoryczna)
Bartosz Śliwecki, Małgorzata Budlewska (główni wykonawcy)
Maja Malinowska, Emilia Marcinowska, Mateusz Stępkowski, Łukasz Kasperuk.

IndyGo! media Damian Zajko (projekt strony)

Podziękowania:

  • Konrad Czarnecki, Jerzy Hungerdorfer, Jan Jakub Koziński, Michalina Kozińska, Władysław Płoszczuk, Agnieszka Pytasz, Marcin Sawicki, dr Magda Sulima, Krzysztof Tarasiewicz (za użyczenie twarzy i sylwetek do przygotowania skanów 3D postaci)
  • Jan Murawiejski, Mieczysław Marczak (udostępnienie fotografii dawnego Białegostoku),
  • Michał Daszuta, Wojciech Hryń, Piotr Karczewski, Krystian Różycki (udostępnienie przedmiotów historycznych)
  • Stowarzyszenie Kolejowe Podlasie, Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro - Muzeum na Węglowej", Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku
  • prof. Adam Dobroński, Jan Murawiejski, Mieczysław Marczak (udostępnienie fotografii Ryszarda Kaczorowskiego i dawnego Białegostoku)

„Ścieżki 3Dostępu” to przedsięwzięcie wprowadzające do muzeum nowe technologie oraz narzędzia ze świata teatru, filmu i fotografii. Głównym celem projektu jest przygotowanie interdyscyplinarnej formuły tworzenia oryginalnych programów edukacji kulturalnej. Uczestnicy zajęć przygotowują nowe ścieżki edukacyjne, opierające się o konkretne elementy przestrzeni muzealnej: pojedyncze eksponaty, wystawę, relacje świadków historii. Pomagają im w tym zaproszeni eksperci – edukator teatralny, edukator filmowy, architekci, specjaliści od technologii 3D, nowych technologii i współczesnych mediów. W trakcie serii warsztatów (trzy bloki tematyczne: „Akt i aktor”, „Ruch i bezruch”, „Technomuzeum”), spotkań i indywidualnych rozmów powstają scenariusze zajęć atrakcyjnych dla odbiorców z różnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną, niewidomych i niesłyszących. Najciekawsze z zajęć zostaną wypróbowane w praktyce, a następnie znajdą się w stałej ofercie edukacyjnej Muzeum Wojska w Białymstoku.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany jest od maja do grudnia 2014.