Aktualności

Muzealny Plac Zabaw. Wielki turniej okrętów (24 sierpnia)

Czytaj więcej o: Muzealny Plac Zabaw. Wielki turniej okrętów (24 sierpnia)

Zapraszamy na najbliższe spotkanie w ramach Muzealnego Placu Zabaw, które przeniesie nas w świat gier w stylu retro. Wymyślona na początku XX wieku przez Clifforda Von Vicklera gra w statki lub w „bitwę morską”, stała się kultową rozrywką wszystkich nudnych spotkań, lekcji lub deszczowych wieczorów. Dwie kartki w kratkę, dwa długopisy i masa frajdy pozwalały szybko zapomnieć o nudzie. Czytaj więcej „Muzealny Plac Zabaw. Wielki turniej okrętów (24 sierpnia)”

Wystawa „Hanoi Hello!” (20 sierpnia-10 października br.)

Czytaj więcej o: Wystawa „Hanoi Hello!” (20 sierpnia-10 października br.)

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum jest partnerem Galerii Arsenał i wystawy Wojciecha Gilewicza pt. „Hanoi Hello!”. Do dnia 10 października 2019 r., na jednej z naszych sal ekspozycyjnych, można zobaczyć film pt. „Museum”, stanowiący element działania, a w kasie odebrać mapy-przewodniki. Serdecznie zapraszamy do wizyty, rozważań nad tematem podróży i wędrówki po mieście. Więcej o wystawie na stronie: www.galeria-arsenal.pl

Warsztaty „Z dziadkami w Muzeum”

Kto z was pamięta takie gry, jak chińczyk, warcaby, bierki czy domino? Pytaliście kiedyś babcię albo dziadka, w co grali, kiedy byli w waszym wieku? Zapraszamy na międzypokoleniowy turniej gier! Można przynieść swoją własną grę bądź skorzystać z zaproponowanych przez nas. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie dziadków i babcie wraz z wnukami.
Czas trwania zajęć: 90 minut. Wiek uczestników: 6–12 lat. Cena biletu: 5 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście w kasie Muzeum (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok, wtorek – niedziela, godz. 9.30 – 17.00) oraz telefonicznie (85 741 64 49).

Do góry