Aktualności

Konferencja dla nauczycieli „Edukacja w Muzeum Wojska” (19 października)

Czytaj więcej o: Konferencja dla nauczycieli „Edukacja w Muzeum Wojska” (19 października)

Muzeum Wojska w Białymstoku, jak co roku, przygotowało nową ofertę edukacyjną skierowaną do szkół i przedszkoli. W oparciu o posiadane zbiory, przy wykorzystaniu zróżnicowanych metod, jednocześnie odnosząc się do obowiązującej podstawy programowej, chcemy poszerzać wiedzę Państwa uczniów oraz zaszczepiać w nich historyczną pasję.

W związku z tym zapraszamy Państwa na konferencję, która odbędzie się 19 października tego roku.

Czytaj więcej „Konferencja dla nauczycieli „Edukacja w Muzeum Wojska” (19 października)”

Spacery z przewodnikiem „Białostockie szlaki”. Trasa „Białystok dawniej i współcześnie” (20 października br.)

Czytaj więcej o: Spacery z przewodnikiem „Białostockie szlaki”. Trasa „Białystok dawniej i współcześnie” (20 października br.)

Zapraszamy na kolejną odsłonę działania pt. „Spacery z przewodnikiem. Białostockie szlaki”. Już w najbliższą niedzielę, 20 października, Jacek Hryniewicki oprowadzi Państwa trasą „Białystok dawniej i współcześnie”.

Czytaj więcej „Spacery z przewodnikiem „Białostockie szlaki”. Trasa „Białystok dawniej i współcześnie” (20 października br.)”

Sympozjum naukowe pt. „Wrzesień 1939. Historiografia – pamięć –mity” (16-18 października)

Czytaj więcej o: Sympozjum naukowe pt. „Wrzesień 1939. Historiografia – pamięć –mity” (16-18 października)

W ramach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej Muzeum Wojska w Białymstoku zorganizowało sympozjum naukowe pt. „Wrzesień 1939. Historiografia – pamięć –mity”, które odbędzie się w budynku Muzeum w dniach 16–18 października 2019 r. Podczas obrad poruszona zostanie głównie tematyka historiografii i kreowanego w niej obrazu kampanii wrześniowej oraz współczesnego odbioru społecznego wydarzeń z 1939 r. Czytaj więcej „Sympozjum naukowe pt. „Wrzesień 1939. Historiografia – pamięć –mity” (16-18 października)”

Tydzień Dziecka w Białymstoku (15 października br.)

Muzeum Wojska po raz kolejny bierze udział w wydarzeniu „Tydzień Dziecka w Białymstoku”. Już 15 października br. (we wtorek) zajęcia dla grup dla zorganizowanych są bezpłatne. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, rezerwacji prosimy dokonywać przez elektroniczny system rezerwacji. Do wyboru zajęcia: a) „Polska moją Ojczyzną” (dla dzieci w wieku 5-6 lat i uczniów klas I-III), b) „Do hymnu” (klasy I-III), c) „Naprzód marsz” (klasy IV-VI). Czas trwania każdego ze spotkań wynosi 40 minut.

Inwentaryzacja muzealiów

Uprzejmie informujemy, iż w związku z zaplanowaną inwentaryzacją muzealiów w 2019 r. w Muzeum Wojska w Białymstoku zmuszeni jesteśmy zawiesić do 16 grudnia 2019 r.:
– użyczenia obiektów ze zbiorów Muzeum,
– realizację kwerend.

Wszelkie podpisane umowy użyczenia oraz rozpoczęte kwerendy będą realizowane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. W sprawach wyjątkowo pilnych prosimy o kontakt z Działem Głównego Inwentaryzatora.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Niedziele będą dla nas. Rodzinne warsztaty edukacyjne (29 września)

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat na nowy cykl warsztatów historycznych. Zajęcia zostaną poświęcone dziejom Białegostoku oraz zagadnieniom związanym z patriotyzmem. Spotkania odbywać się będą w niedziele o godz. 13.00 i potrwają 60 minut. Pierwsze warsztaty już w ten weekend, 29 września. Temat zajęć: „Białystok – miasto wielu narodów”.

Czytaj więcej „Niedziele będą dla nas. Rodzinne warsztaty edukacyjne (29 września)”

Do góry