Aktualności

Wieczór z historią wojskową. Spotkanie z prof. Adamem Dobrońskim (28 maja)

Czytaj więcej o: Wieczór z historią wojskową. Spotkanie z prof. Adamem Dobrońskim (28 maja)

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z historią wojskową”. Już we wtorek, 28.05, prof. Adam Dobroński opowie o Rosyjskim Państwowym Wojskowym Archiwum Historycznym w Moskwie, przedstawi zasób tegoż Archiwum oraz opowie o prowadzonych przez siebie badaniach. W czasie spotkania (początek godz. 17:30) odbędzie się także promocja nowości wydawniczej w ofercie Muzeum Wojska w Białymstoku – książki Henry’ego Radeckiego pt. Młodzież Andersa. Wojskowe Szkoły Junaków 1941-1947. Publikacja została wydana przy współpracy z Polskim Funduszem Wydawniczym w Kanadzie. Wstęp wolny.

Święto Ulicy Kilińskiego (26 maja)

Czytaj więcej o: Święto Ulicy Kilińskiego (26 maja)

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną odsłonę Święta Ulicy Jana Kilińskiego. Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, na jednej z najpiękniejszych ulic w mieście, na białostoczan czekać będą specjalne atrakcje. W programie m.in. wydarzenia przygotowane przez Muzeum Wojska w Białymstoku: gra miejska „Historia jednej ulicy”, warsztaty plastyczne „Na szkle malowana historia miasta” i „Maluj z nami-portret swojej mamy!” oraz fotograficzne atelier w stylu lat 50. i 60. XX wieku. W muzealnym kramiku będzie można nabyć wydawnictwa i gadżety muzeum, a wstęp na wszystkie ekspozycje jest wolny. Zapraszamy w godz. 11:00-15:00!

Policyjna majówka z historią. Spotkanie z dr hab. Bolesławem Sprenglem (21 maja)

Czytaj więcej o: Policyjna majówka z historią. Spotkanie z dr hab. Bolesławem Sprenglem (21 maja)

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Policyjnej majówki z historią”. W najbliższy wtorek, 21 maja, o relacjach między Policją Państwową a politykami w okresie międzywojennym opowie dr hab. Bolesław Roman Sprengel – adiunkt Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wstęp wolny

Czytaj więcej „Policyjna majówka z historią. Spotkanie z dr hab. Bolesławem Sprenglem (21 maja)”

Zmiana godzin pracy Muzeum (18-19 maja br.)

Szanowni Państwo, w związku z Nocą Muzeów, w najbliższą sobotę (18 maja) Muzeum Wojska w Białymstoku jest otwarte dla osób zwiedzających w godzinach 18:00-23:30. W niedzielę (19 maja) Muzeum jest nieczynne.

Wystawa plenerowa „Spektrum. Muzeum opowiedziane (vol.2)” (17 maja)

Czytaj więcej o: Wystawa plenerowa „Spektrum. Muzeum opowiedziane (vol.2)” (17 maja)

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia wystawy plenerowej „Spektrum. Muzeum opowiedziane (vol.2)”. Kolejna edycja działania, którego głównymi bohaterami są nasi goście, zaprezentowana zostanie na ogrodzeniu Pałacu Branickich od dnia 17 maja br. Osoby zwiedzające Muzeum (nie wszystkie, w ubiegłym roku odwiedziło nas ponad czterdzieści tysięcy ludzi) pytaliśmy m.in. o wrażenia, o to co podoba im się bardziej lub mniej, historie związane z miejscem, powody, dla których nas odwiedzają. W ten sposób powstał uporządkowany zbiór pojęć („muzeum”, „eksponat”, „wystawa” itd.), który możemy rozpatrywać w całości. Powstała wystawa „Spektrum. Muzeum opowiedziane (vol.2)”. Autorami ekspozycji są Marcin Koziński i Szczepan Skibicki. Opracowanie graficzne: Barbara Bielawiec.

Do góry